Cautăm colegi entuziaști, responsabili, deschiși la nou care să predea limba engleză și/sau germană grupelor de copii și/sau adulți.

INTERVIU ONLINE (Zoom)

Orice limbă străină își are tainele sale, pe care profesorul le va dezvălui cursanților prin jocuri, inteacțiune, video-uri sau discuții iar toate acestea vor ajuta participanții la cursurile noastre să vorbească fluent, corect si să folosească cu multă siguranță limba pe care o studiază.

CUM DECURGE COLABORAREA? Profesorul va primi grupele de vârstă cele mai potrivite și conforme cu nivelului său de senioritate/experiență în predare. Profesorii începători se vor specializa pentru început în predarea la copii cu ajutorul materialelor specifice vârstei (clasele 1-8), sau vor prelua cursuri pentru nivelul începător sau individuale/ de conversație cu adolescenții și adulții.

Profesorii cu experiență care înțeleg foarte bine mecanismele limbilor pe care le vor preda (engleză și/sau germană/ secundar spaniolă/italiană) și stăpânesc tehnicile pedagogice vor primi grupe de adulți, de la nivel începător până la nivel avansat. Toți profesorii vor fi sprijiniți în formarea continuă și a deveni profesioniști în domeniu.

CERINȚE:

- absolvent al facultății de limbi străine - limba pentru care aplica (engleza, germana, spaniola, italiana) și/sau traductologie - Diploma Examen Cambridge CAE, CPE (pentru profesor limba engleză) - experiență de predare de minim 1 an (inclusiv meditații) - definitivatul și/sau experiența de lucru în străinătate constituie un avantaj - experiența de interpretariat traduceri documentație internă/interpretariat constituie un avantaj și criteriu de promovare - cunoștințe foarte bune de gramatică a limbii engeze sau germane - persoană matură, responsabilă, răbdătoare și echilibrată emoțional - persoană pasionată de lucrul cu copiii, care știe să le acorde atenția necesară - excelente abilități de comunicare; capabilă să gestioneze relația cu adulții.

RESPONSABILITĂȚI:

- Profesorul de limba engleză (part time/full time) : va susține cursurile de limbă engleză pentru tineri și adulți la sediul Accesis și/sau cursurile de engleză de afaceri în companii Business English on the Move, cursurile de pregătire Cambridge și/sau IELTS, va susține Programul de Conversație de 6 Săptămâni și/sau atelierele Grammar & &onversation Expert și /sau Atelierele Business Stand-up - participarea la activități de dezvoltare profesională

- Profesorul de limba germană (part time/full time): va susține cursurile de limbă germană pentru tineri și adulți la sediul Accesis și/sau cursurile de germană Deutsch Lernen și/sau atelierele Grammatik und Sprechen Ateliers. - participarea la activități de dezvoltare profesională

- Profesorul de limba italiană/spaniolă/franceză: va susține cursurile de limbă italiană/ spaniolă/ franceză pentru tineri și adulți la sediul Accesis sau în companii folosind materialele și manualele puse la dispozitie de catre Accesis

Vă oferim:

  • mediu de lucru plăcut, care pune accent pe respectul reciproc, moralitate, dialog, etică și echilibru.
  • salariu motivant;
  • program flexibil

Companie: Timp de peste 10 ani am pus suflet, energie și extrem de multă muncă pentru a face pentru cele mai bune cursuri și programe din București.

Cursurile de limbă străină Accesis dezvoltă competențe de comunicare în situații zilnice, introduc discuții pentru îmbunătățirea eficienței și acurateții limbilor străine. Cursurile de engleză de afaceri sunt unele dintre cele mai bine cotate în mediul de afaceri Bucurestean nu doar prin conținut, structură și metordă dinamică ci și prin sistemul informatizat care susține trainingul participanților în afara orelor de curs.

Programele de conversație aduc un suflu nou pe piața de training de limbă străină din București.

Vizitează pagina noastră pentru a afla detalii despre cursuri: https://accesis.ro/

PROFESOR ITALIANĂ - interviu online

Trimite-ne CV-ul tău pe adresa office@accesis.ro și un scurt e-mail în care să ne spui despre specializările și experiența de predare a limbii italiene precum și despre manualele și materialele pe care le folosești pentru predarea acestei limbi.

În cazul în care ai predat la adulți și copii, spune-ne câte ceva despre contextul de lucru.

Nu trebuie să scrii o scrisoare elaborată întrucât în cadrul interviului vom discuta detalii - ajută-ne cu informații relevante pe marginea cărora să putem discuta.

Îți mulțumim și te așteptăm.

Află mai multe despre noi

 Te invitam pe blog-urile si site-urile noastre pentru a ne explora activitatea.

Accesis.ro